Kurumsal

Ana Sayfa Kurumsal
Firma Profili

ATR Filtre Teknolojileri, 1998 yılında “yenilikçi temiz hava teknolojileri” geliştirmek hedefi ile kurulmuştur. ATR, Türkiye’de “Temiz Hava Teknolojileri” sunan lider firmalardan biridir. Kurulduğu günden bugüne koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi, çevre ve insan sağlığı açısından günümüzün zorluklarına yanıt vermede fark yaratabilecek çözümler sunarak tecrübeli ve uzman kadrosu ile Türkiye’de 81 ilde hizmet vermeye devam etmektedir.

 • Vizyonumuz
 • Misyonumuz
 • Kalite Anlayışımız

ATR filtre teknolojileri olarak temiz hava solumanın bir insan hakkı  olduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte ticari ve endüstriyel hava filtreleme, hava kirliliğinin kontrolü ve makine uygulamaları için ileri teknoloji ürün portföyümüz ile saf hava çözümleri sunuyoruz.

Temiz hava, çalışan ve ekipman verimliliğini artırdığı gibi enerji kullanımını da en aza indirir. İnsan sağlığına ve çevreye fayda sağlar. Yenilikçi yaklaşımımız, inovatif tasarımlar, hassas süreç kontrolü ve güçlü bir müşteri odaklılık ile daha fazla tasarruf etmeyi, daha az kullanmayı ve daha iyi yollar bulmayı amaçlıyoruz.

Artık hepimiz daha rahat nefes alabiliyoruz…

Sloganımız:

 • Daha temiz çalışma alanları,
 • Daha güvenli laboratuvarlar,
 • Daha steril hastaneler,
 • Daha mutlu yaşam alanları

Dünyanın ekolojik kaynakların korunması ve karbon ayak izlerinin azaltılması için çevre duyarlı projeler üretiyoruz. Hedefimiz beşeriyetin ve canlı yaşamın sağlığını güvence altına almak ve dünyamızın havasını, suyunu ve toprağını canlı yaşamıyla birlikte korumaktır.

Çalışanlarınızı ve tesisinizi nasıl koruyabileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız?

ATR Sağlık Teknolojileri'nin amacı; müşterilerinin istemiş olduğu ürünleri, onların amaç ve beklentisine uygun olacak şekilde imal ettirmek ve taahhüt edilen zamanda teslim etmektir.

1998 yılında kurulan ATR Sağlık Teknik organizasyon ve faaliyetlerini müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek aktif bir yapıya kavuşurmayı ve bu çerçevede;

 • Sürekli gelişme düşüncesiyle politikalarını düzenli olarak gözden geçirmeyi,
 • Yeni hedefler belirlemeyi, bunlara yönelik planlar yapmayı ve gerekli kaynakları ayırarak bu planları hayata geçirmeyi,
 • Müşterilerinden gelen talepleri göz önüne alarak çağın gereklerine uygun yeni fonksiyon; görev ve ürünler geliştirmeyi,
 • Teknolojik gelişmeleri hızla takip ederek, müşterilerimize gelişen teknolojiyi, ve tüm bunların sürekliliğini sağlamayı taahhüt eder.
Kilometre Taşları

1998

Kuruluş
ATR Filtre 1998 yılında Ankara’da Sayın Atanur IŞIK tarafından kuruldu.
1998

2000

Eğitim
Sayın Atanur IŞIK firma dışı eğitimler kapsamında İTÜ Makine Fakültesi Termodinamik Kürsüsün de Prof. Doktor Fahri Taner ÖZKAYNAK tarafından düzenlenen “temiz odalar ve filtrasyon” konusunda yapılan etiğim çalışmalarına katıldı. Merhum hocamızı rahmetle anıyoruz.
2000

2004

Savunma Sanayisinde Bir İlk
Mikropor ile yapılan iş birliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Türk Silahlı Kuvvetlerimize destek olarak “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı” bünyesinde bulunan denizaltılar ve fırkateynler için NBC filtre üretimi ve satışını gerçekleştirdi. ATR Genç bir firma olmasına rağmen savunma sanayisine büyük katkı sağlamıştır. MSB 1.Ana Bakım Fabrika müdürlüğü tarafından talep edilen “Tank NBC Filtre” ihalesi kapsamında Mikropor ile iş birliği yapılarak Türk Silahlı Kuvvetlerimize büyük katkılarda bulundu.
2004

2005

Validasyon – Kalifikasyon

ATR hızla büyüyen sağlık sistemlerine ve Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler için teknik çözümler üretti. Bağımsız muayene ve teknik hizmetler sunmak için “Teknik Hizmetler Birimi” oluşturuldu. Bu bağlamda yapılan yatırımlar ilerleyen süreçlerde firmanın büyümesine büyük katkılar sağlamıştır.

2005

2007

Enerji Endüstrisine İlk Adım
Türkiye’nin ihracatta 2. Sırasında olan kamu kuruluşuna E.Ü.A.Ş. Türbin ve Enerji Santral Filtreleri Mikropor ve ATR iş birliği ile tedarik edilmeye başlandı. Firmamız tarafından “Çevre koruma bildirgesi” yayınlandı.
2007

2008

Sağlık Sektöründe Gelişmeler
Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde Biyogüvenlikli Laboratuvarlarda Filtrasyon” çalışmalarına başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından projesi yürütülen “Eğitim Araştırma Hastaneleri Projeleri” için “havalandırma ve filtre” uygulamaları gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen “Kalite Daire Başkanlığı” birimi tarafından düzenlenen “Sağlıkta Kalite Standartları” el kitabı için katılım sağlandı.
2008

2009

Lojistik
Taleplere daha hızlı cevap verebilmek için Ankara’ da 600 m2 alana sahip 1. depo açıldı.
2009

2010

İş Birliği Adımları
Mikropor ile Sağlık, İlaç, Savunma Sanayi ve Yaşam alanlarında kullanılan filtre satışları ve teknik hizmetler konusunda anlaşmalar yapıldı.
2010

2011

Proje ve Mühendislik
o İlk ameliyathane HVAC sistemimizi yaptık. Sağlık Bakanlığı Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hassas ameliyatların yapıldığı Class IA Laminar flow sistemlerimizi kurduk.
2011

2012

Şehir Hastaneleri
PPP Şehir hastaneleri yapım projelerine destek vererek süreçte iş birliği yapılmıştır.
2012

2013

İlaç Endüstrisi
İlaç fabrikaları temiz oda kurulumu yapımına başlandı.
2013

2014

İlk İhracat
Azerbaycan ve Gürcistan’a ilk ürünlerimizi ihraç ettik.
2014

2014

İlk İhracat

Azerbaycan ve Gürcistan’a ilk ürünlerimizi ihraç ettik.

2014

2015

Üretime Geçiş
İlaç sektörü için geliştirdiğimiz ilk steril alan cihazımızı ürettik. Göz enjeksiyonu için geliştirdiğimiz ilk steril alan cihazımızı ürettik.
2015

2015

Kalite

TSE-HYB belgesi alındı

ISO 9001 kalite belgeleri alındı.

2015

2018

Kurumsal Gelişim
ATR kurumsal kimlik çalışmalarını tamamladı. ATR akademi kuruldu.
2018
Sertifikalarımız